wtorek, 11 czerwca 2013

Absolutny HIT z Żabki - Vinho Verde Muralhas de Moncao 2012

 

Muralhas de Moncao 2012

Vinho Verde, Alvarinho, Trajadura


Kupiłem w Żabce za 22 złote. Żabka mistrz!

 
 
Chwilowo w winnej blogosferze trwają wyścigi na to kto szybciej zdegustuje biedronkowe butelki i kto pierwszy zamieści grafiki z przewodnikiem po rafach i perłach najnowszej oferty.  Dla porządku proszę zakonotować – o wspaniałym żabkowym odkryciu pierwszy doniósł Wam Winettoo;)
Takie przygody to ja lubię. Strasznie chodziły za mną dziś lody sorbetowe, toteż wieczorem wyszedłem do pobliskiej Żabki.  Zamiast jednak zanurkować w zamrażarce, jak zahipnotyzowany podbiegłem do półki z winami. A tam w najlepsze stała sobie, wyłożona przez obsługę godzinę wcześniej, butelka VINHO VERDE MURALHAS DE MONCAO. Z niedowierzaniem kazałem Pani za ladą sprawdzić cenę – 22 złote!

W nosie wspaniała orgia owoców – melon, mango, morele, brzoskwinie. W ustach idealny balans słodyczy, rześkości, kwasowości, pestkowej goryczki. W tym winie wszystkiego jest w sam raz i w ten ciepły letni wieczór, kolejne kieliszki spożywane na tarasie wprowadziły mnie w moje polskie saudade… i radość i spokój i tęsknota za letnią podróżą w nieznane..

Tyle się pisze ofercie Biedronki, a tu Żabka - hop i skasowała te dywagacje jednym celnym podbródkowym prostym. Nie w głowie mi te wszystkie mnie lub bardziej pijalne biedronkowe wynalazki skoro za dwie dyszki z kawałkiem mogę sobie na rogu kupić kawał Portugalii!

5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. właśnie pije to wino i jest przepyszne :))

  OdpowiedzUsuń
 3. https://www.youtube.com/watch?v=_7LJFpArt8A&list=HL1371382648

  OdpowiedzUsuń
 4. w tym wypadku trudno się nie zgodzić, to wino jest dobre. Prawdziwe vinho verde.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest chyba pewna różnica między posiadaniem w ofercie kilku pijalnych win, a posiadaniem jednego dobrego, w dodatku bardzo specyficznego (VV nie jest winem na każdą okazję i do picia kilka razy w tygodniu).

  OdpowiedzUsuń